خانه / اخبار / اخبار خارجی / حل چالش لوله‌های آتشنشانی در اتوبانی در هلند توسط Versteden

حل چالش لوله‌های آتشنشانی در اتوبانی در هلند توسط Versteden

اتوبان A2 در هلند، مهمترین جاده ارتباطی شمال و جنوب شهر Maastricht در این کشور با بار ترافیکی بسیار سنگین بود. این اتوبان که بر فراز سطح زمین قرار داشت شهر را به دو نیمه تقسیم می­کرد. محدودیت فضایی و حجم بالای خودروی عبوری منجر شده بود تا حداکثر سرعت مجاز، تنها ۵۰ کیلومتر در ساعت باشد و ترافیک سنگین چند ساعته ایجاد شود. در نتیجه صدا و آلودگی، بزرگ­ترین مشکل ساکنان اطراف اتوبان بود و اثراتی منفی بر محیط زیست می­گذاشت.

برای حل این مشکل، در سال ۲۰۰۸ میلادی، دولت هلند تصمیم گرفت تونل دو طبقه‌­ی جدیدی را در همان محل اتوبان احداث کند و بالای تونل، روی سطح زمین، فضای سبز ایجاد کنند. ساخت این تونل با طول km 3/2 در سال ۲۰۱۵ تکمیل شد.

به منظور تأمین ایمنی تونل به هنگام بروز احتمالی آتش­سوزی، یک سیستم آتش­نشانی مطمئن  مورد نیاز بود. مطابق قوانین مربوط به تونل­‌ها، این سیستم باید همواره آماده به کار باشد. واضح است که با توجه به اثرات خوردگی در داخل لوله­‌ها، از لوله­‌های فلزی نمی­‌توانستند استفاده کنند. بنابراین از شرکت Versteden خواسته شد تا راه حلی برای این چالش بیابد. این شرکت، شبکه­‌ی لوله­‌های کامپوزیتی با قطر mm 125 و به طول km 2/4 را مطابق استاندارد ISO 14692 ساخت و در داخل لوله‌­های اضطراری تونل نصب کرد. رزین مورد استفاده در تولید این لوله­‌ها، رزین Atlac جدیدی است که توسط شرکت Aliancys و از طریق توزیع­‌کننده‌­ی آن، Euroresins تأمین شده است.

به منظور تحویل سریع و قیمتی قابل رقابت با سایر روش‌­ها، تمام شبکه ساخته شده بر روی یک کامیون حمل و به محل، منتقل شد.

حتما ببینید

تهیه نقشه پروژه‌های بادی در ایالات متحده

شرکت AWEA (American Wind Energy Assn.) نقشه جدیدی از موقعیت پروژه‌­های بادی و مکان­‌های مربوط …